Drukuj profesjonalne etykiety: zastosowanie drukarek Zebra w biznesie

Drukuj profesjonalne etykiety: zastosowanie drukarek Zebra w biznesie

Sprawna identyfikacja towarów to ważna kwestia dla wielu przedsiębiorstw. Wśród urządzeń, które można wykorzystać w tym celu, znajdują się m.in. drukarki etykiet. Jednym z najpopularniejszych dostawców takich rozwiązań jest firma Zebra. Co warto wiedzieć o rozwiązaniach marki Zebra i kiedy należy na nie postawić?

Czym są drukarki etykiet i jakie ich typy można wyróżnić?

Głównym zadaniem profesjonalnych drukarek z tej kategorii jest drukowanie etykiet, jak również przywieszek i kodów kreskowych używanych do oznaczania różnych produktów. W zależności od potrzeb urządzenia mogą posłużyć do identyfikacji pojedynczych przedmiotów lub np. całych palet. Niektóre firmy wykorzystują drukarki etykiet również w zastosowaniach biurowych – mogą sprawdzić się m.in. do porządkowania dokumentacji.

Przed zakupem warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, które wpłyną na pracę urządzenia – jednym z nich jest rodzaj wykorzystanej technologii druku. Pod tym względem wyróżniamy dwie główne grupy drukarek:

  • drukarki termiczne, które tworzą obraz na etykietach z warstwą czułą na temperaturę – są tańsze w eksploatacji, jednak nadruki mają mniejszą trwałość i niską odporność na czynniki zewnętrzne;

  • drukarki termotransferowe, działające przez podgrzewanie substancji barwiącej w specjalnej taśmie – ich podstawową zaletą jest bardzo wysoka trwałość i jakość druku oraz zachowanie czytelności etykiet nawet przy wystawieniu na wilgoć czy intensywne światło.

Zastosowanie drukarek etykiet Zebra

Zebra to firma o wieloletnim doświadczeniu, której rozwiązania są wykorzystywane przez liczne firmy na całym świecie. Długi staż na rynku wiąże się także z rozbudowaną ofertą, która obejmuje różnorodne rodzaje urządzeń wykorzystujących zaawansowane technologie. Dzięki temu dopasowanie konkretnej drukarki do potrzeb konkretnego biznesu nie stanowi żadnego problemu. Oferta firmy Zebra obejmuje drukarki biurkowe, przemysłowe i mobilne.

Drukarki biurkowe – dla punktów handlu detalicznego i biur

Propozycje z tej kategorii cechują się kompaktowymi wymiarami, dzięki czemu świetnie odnajdują się w niewielkich przestrzeniach biurowych. Ich funkcjonalność skupia się na łatwym i szybkim przygotowywaniu etykiet adresowych, cenowych czy identyfikacyjnych. Mogą być wykorzystane m.in. w punktach handlu detalicznego, biurach czy innych przedsiębiorstwach o umiarkowanych potrzebach dotyczących drukowania etykiet. To ekonomiczne, szybkie rozwiązanie firmy Zebra zapewnia druk etykiet w podstawowym zakresie.

Wytrzymałe przemysłowe drukarki etykiet Zebra do intensywnej eksploatacji

Wysoka wytrzymałość drukarek przemysłowych Zebra sprawia, że są doskonałym wyborem dla firm, które potrzebują rzetelnych rozwiązań do codziennego drukowania dużej liczby etykiet o wysokiej trwałości i czytelności. Dzięki etykietom z kodami kreskowymi Zebra można liczyć na wygodne oznaczanie produktów, opakowań bądź palet. Takie urządzenia sprawdzą się w firmach logistycznych i produkcyjnych, jak również w magazynach.

Drukarki mobilne – do zadań w terenie

Przenośne bezprzewodowe urządzenia zasilane akumulatorami, które nadają się do użytku w dowolnym miejscu, to koeljna propozycja z szerokiej gamy urządzeń marki Zebra. Takie rozwiązania są opracowywane z myślą o pracownikach potrzebujących etykiet do wykonywania zadań w terenie. Są to m.in. osoby zajmujące się logistyką, przesyłkami kurierskimi bądź sprzedażą bezpośrednią.

Dlaczego warto wybrać drukarki Zebra?

Solidna budowa, wytrzymałość, obsługa różnych mediów, częste aktualizacje oprogramowania – to tylko niektóre z powodów, dla których warto postawić na produkt, jakim jest drukarka Zebra. Etykiety drukowane z wykorzystaniem urządzeń tej marki odznaczają się wysoką czytelnością i trwałością. Dzięki temu są bardzo popularne w wielu przedsiębiorstwach. Co więcej, oferta producenta obejmuje szereg propozycji dla różnych firm, co pozwala bez problemu dostosować odpowiedni model do indywidualnych wymagań. Jednocześnie wysoka wydajność drukarek etykiet, a także oferowane przez firmę Zebra usługi dodatkowe sprawiają, że marka ta jest liderem wśród przemysłowego sprzętu do tworzenia etykiet.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz