Jak zacząć sprzedawać przez Shopify?

Decydując się na założenie własnego sklepu online, coraz więcej przedsiębiorców robi to przy pomocy platformy Shopify. Dzięki temu nie tylko w prosty, ale i szybki sposób można założyć swój własny biznes. Jak działa Shopify i jak zacząć sprzedawać na tej platformie? Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Co wyróżnia platformę Shopify?

Shopify zalicza się do najpopularniejszych platform e-commerce funkcjonujących obecnie aż w kilkuset różnych krajach. Przy jej pomocy można tworzyć sklepy internetowe, których stworzenie może zająć nawet kilka dni. To, co jest niezwykle istotne to fakt, że aby rozpocząć swoją działalność, nie trzeba nawet posiadać wiedzy z zakresu tworzenia stron internetowych. Platforma Shopify to nic innego, jak system CMS, umożliwiający spełnienie marzenia o własnym sklepie internetowym bez konieczności znajomości technicznych zagadnień dotyczących jego tworzenia. Do zalet tego systemu zaliczają się przede wszystkim prosta obsługa oraz dedykowane aplikacje, które z łatwością można dostosować do osobistych potrzeb. Dzięki wykorzystaniu platformy można w prosty sposób sprzedawać na wielu kanałach (w tym social mediach), umożliwić klientom szeroki wachlarz metod płatności, a także sprzedawać zarówno produkty fizyczne, jak i cyfrowe.

Czym jest agencja Shopify i dlaczego warto nawiązać z nią współpracę? 

Sprzedaż w Internecie stała się dużo prostsza, od kiedy popularność zyskały platformy e-commerce. Chociaż można na założyć własny biznes samodzielnie, istnieje również możliwość skorzystania z profesjonalnego wsparcia, jakie oferuje agencja Shopify – na przykład Brand ACtive. Czym wyróżniają się tego rodzaju agencje? Przede wszystkim są to certyfikowani specjaliści, którzy pomagają w zakładaniu sklepów internetowych, uwzględniając przy tym cele biznesowe swojego klienta. Proces ten obejmuje nie tylko wiele konfiguracji i wdrożeń, ale także działań marketingowych i serwisowych. Jeżeli chcesz sprzedawać na platformie Shopify, z pewnością przyda się również przeszkolenie z systemowych narzędzi, na co też można liczyć podczas współpracy z agencją (wiele ciekawostek dla początkujących znaleźć można między innymi na stronie https://brandactive.pl/shopify-liquid-informacje-dla-poczatkujacych/). Co istotne, wsparcie sprzedawcy nie obejmuje jedynie etapów początkowych zakładania własnej działalności na platformie. Agencja Shopify oferuje swoim klientom stałą pomoc, dzięki czemu stanie się solidnym wsparciem Twojego biznesu nawet podczas jego funkcjonowania. 

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Dodaj komentarz