Jak wybrać idealną nieruchomość dla pracowników firmy: poradnik wynajmu korporacyjnego

Korporacyjny wynajem apartamentów cieszy się coraz większą popularnością. Usługa ta zyskuje na znaczeniu zwłaszcza w dużych miastach, ze względu na nieustanny rozwój przedsiębiorstw i rotację pracowników w obrębcie całego kraju. Obecnie standardowa oferta hoteli i pensjonatów często nie spełnia oczekiwań pracodawców, którzy chcą wynajmować mieszkania na dłuższy okres czasu. Mieszkania udostępniane przez osoby prywatne mogą natomiast nie zapewniać standardu i warunków wymaganych przez klientów korporacyjnych.

Dobór odpowiedniego apartamentu

Obecnie na rynku działa wiele wyspecjalizowanych podmiotów, które oferują najem korporacyjny. Firmy te pośredniczą w udostępnianiu obiektów między ich właścicielami a klientami, bądź też posiadają nieruchomości z własnych zasobów. Ich oferta jest bardzo elastyczna pod względem czasu trwania najmu, co warto wziąć pod uwagę przy wyborze. Nieruchomość może być udostępniona na dobę lub na kilka dni, jednak obecnie coraz większą popularność zyskuje długoterminowy wynajem mieszkań dla pracowników. Wybierając taki apartament, należy zwrócić uwagę na standard obiektu. Duże znaczenie mają zarówno ogólne warunki mieszkaniowe, jak i jakość wyposażenia. Istotna jest też dogodna lokalizacja, najlepiej w dobrze skomunikowanej części miasta. Umowa o najem korporacyjny może ponadto obejmować dodatkowe usługi, takie jak dostęp do niezbędnych mediów, regularne sprzątanie czy wymiana pościeli na życzenie. Zależnie od warunków, najemca może też liczyć na pomoc personelu.

Koszty najmu korporacyjnego

Z uwagi na wyraźnie niższe koszty prowadzenia działalności w zestawieniu z hotelami, firma udostępniająca mieszkania w ramach najmu korporacyjnego może oferować klientom przystępne stawki. Przy wyborze nieruchomości warto więc zwrócić uwagę na koszty, zwłaszcza w przypadku dużych i popularnych lokalizacji. Do takich miast należy chociażby Gdańsk, w którym korporacyjny wynajem mieszkań dla firm oferuje BH Rent Apartments. Klienci mają do wyboru nieruchomości położone w dzielnicy Przymorze i niedaleko zagłębia biznesowego w postaci kompleksu budynków Olivia Business Centre, co stanowi idealne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorstw. Obecnie to właśnie w największych polskich miastach swoje siedziby mają międzynarodowe korporacje. Duże aglomeracje są też najczęściej wybieranymi miejscami do organizacji różnych targów, szkoleń czy konferencji. Przy wyborze warto pamiętać, że na cenę apartamentów udostępnianych w ramach najmu korporacyjnego w dużym stopniu wpływa nie tylko ich standard, ale również metraż czy docelowa liczba miejsc noclegowych.

Dopasowanie do specyfiki działalności i potrzeb pracowników

Planując wynajem mieszkań dla pracowników, warto wziąć pod uwagę również specyfikę prowadzonej działalności oraz rodzaj obowiązków wypełnianych przez osoby delegowane do innej miejscowości. Na skorzystanie z takiej usługi często decydują się firmy o dużym zasięgu, które posiadają wiele oddziałów i placówek w całym kraju. W takim przypadku warto wybrać ofertę, która jest ściśle dopasowana do potrzeb przedsiębiorstwa. Klienci korporacyjni mają inne oczekiwania i wymagania niż turyści. Pracownicy oddelegowani do pracy w innym mieście lub przebywający w podróży służbowej oczekują przede wszystkim ciszy i spokoju, a także kameralnych warunków pobytu oraz gwarancji prywatności.

Przystępne warunki współpracy

Aby korporacyjny wynajem apartamentów zapewniał korzyści pracodawcy, warunki umowy dla takiej współpracy powinny być odpowiednio przystępne. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór oferty, która charakteryzuje się ograniczonymi do minimum formalnościami. W takim przypadku pracodawca będzie miał też pełną świadomość swoich obowiązków związanych z opieką nad nieruchomością. Kwestią nie bez znaczenia pozostaje też renoma podmiotu oferującego najem korporacyjny. Firmy udostępniające mieszkania w takiej formie muszą dbać o wygodę i komfort użytkowników obiektu. Współpraca z klientem korporacyjnym znacząco zmniejsza ryzyko nieterminowych wpłat za wynajem, utrudnionego kontaktu czy potencjalnych zniszczeń apartamentu. Długoterminowy wynajem mieszkań dla pracowników zapewnia stałych najemców, którzy są bardziej pewni i bezpieczni.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Dodaj komentarz