Zdalna obsługa kadr i płac – czy to dobre rozwiązanie dla mojej firmy?

Zdalna obsługa kadr i płac to usługa, z której korzysta coraz więcej osób. Nie tylko zapewnia ona kompleksowe wsparcie, ale też gwarantuje w pełni prawidłowe przygotowywanie dokumentacji kadrowej i listy płacowej. Outsourcing pod tym kątem w dużej mierze bazuje na zastosowaniu odpowiednich aplikacji i programów, których zasoby pozwalają na skuteczne raportowanie danych, rozliczanie czasu pracy czy administrowanie pracowniczymi planami kapitałowymi. Ich obsługą zajmuje się zewnętrzna firma.

Zalety zdalnego outsourcingu kadr i płac

Zdalna obsługa kadr i płac przyczynia się przede wszystkim do oszczędności czasu. Za wszystkie kwestie związane z tym obszarem odpowiada zewnętrzna firma, dzięki czemu pracownicy przedsiębiorstwa mogą się skupić na realizacji celów, zwiększyć swoją wydajność i osiągać coraz lepsze wyniki. Outsourcing taki jest świadczony przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, co niweluje ryzyko błędów i problemów. Zdalna obsługa przyczynia się też do oszczędności finansowych. W wielu przypadkach wydatki związane z zatrudnieniem firmy zewnętrznej okazują się niższe, niż koszty założenia i utrzymania własnego działu kadrowo-płacowego wewnątrz przedsiębiorstwa. Wynika to z braku konieczności inwestowania w zasoby, narzędzia i wiedzą. Outsourcing kadr i płac spełnia przy tym wszystkie wymagania klientów pod względem funkcjonalności czy bezpieczeństwa.

Zastosowanie nowoczesnego programu

Podstawę w zdalnej obsłudze kadr i płac stanowi zastosowanie odpowiedniego oprogramowania. Obecnie dużą popularnością cieszy się system enova365. Program ten jest na bieżąco aktualizowany do nowych przepisów, a także rozszerzany o dodatkowe moduły funkcjonalne. Kadry i płace z enova365 w ramach outsourcingu świadczy firma Neofin, a z jej usług mogą skorzystać klienci z wielu miejscowości – takich jak chociażby Gdańsk i Gdynia. Oferta pod tym kątem pozwala na korzystanie z działu kadr bez konieczności obciążania przedsiębiorstwa dodatkowymi etatami, a przy tym jest realizowana w pełni zgodnie z obowiązującymi przepisami. Obsługa kadrowo płacowa z enova porządkuje i usprawnia zarządzanie wynagrodzeniami, badaniami lekarskimi, nieobecnościami czy obowiązkowymi szkoleniami dla pracowników.

miejsce na foto1

Szeroki zakres usług

Zdalne biuro rachunkowe może zająć się obsługą wielu działań, które są bezpośrednio lub pośrednio związane z kadrami i płacami. Wiele firm decyduje się na księgowość enova w Gdyni, ponieważ to właśnie w największych polskich miastach występuje wysokie zapotrzebowanie na sprawną obsługę. W ramach systemu enova365 dostępnych jest wiele praktycznych funkcjonalności, włącznie z pulpitem pracownika i kierownika, tworzeniem elektronicznych wniosków urlopowych, rejestracją i planowaniem pracy czy rejestrem szkoleń i kwalifikacji. Narzędzie to zapewnia również sprawną obsługę deklaracji, księgowości do listy płac czy delegacji służbowych. Niemałą zaletą pozostaje możliwość wdrażania rozwiązań specyficznych dla potrzeb klientów i branży, co odbywa się poprzez zastosowanie specjalnych modułów.

Automatyzacja procesów

Do istotnych korzyści związanych ze zdalną obsługa kadr i płac należy automatyzacja wielu procesów, włącznie z cyfryzacją dokumentacji. Zastosowanie odpowiedniego oprogramowania pozwala na wprowadzenie do firmy systemu teczek pracowniczych w wersji elektronicznej. Outsourcing kadrowo-płacowy opiera się w tym przypadku na integracji e-teczek osobowych, a także ich bezpiecznym przechowywaniu, aktualizacji niezbędnych danych czy zapewnianiu dogodnego dostępu. Niemałym usprawnieniem jest też obsługa w zakresie pracy zdalnej, zapewniająca możliwość pozyskiwania kluczowych informacji o pracownikach czy zatwierdzania wniosków urlopowych z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji. Rozwiązanie to jest korzystne również dla samych zatrudnionych, którzy nie muszą osobiście składać papierowego wniosku w biurze lub na poczcie. Zastosowanie narzędzi elektronicznych podnosi bezpieczeństwo danych, a jednocześnie ogranicza obieg dokumentów. Ze względu na zredukowane ilości druków, zmniejsza się ryzyko ich zgubienia lub zniszczenia.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Dodaj komentarz